Дома Трансфер зона Милан и Јувентус во битка за потписот на Иско

Милан и Јувентус во битка за потписот на Иско

Иско на крајот од сезоната ќе го напушти Реал Мадрид, пренесуваат шпанските медиуми.

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан му соопштил на Иско дека слободно може да си бара нов клуб.

Интерес за Иско покажува Севиља, но медиумите тврдат дека тој е поблиску до преселба во Серија А.

Најсилен интерес за него покажувата италијанските гиганти Јувентус и Милан.  Двата клуба му нудат четиригодишен договор со четири милиони евра по сезона на Иско и веќе спремиле понуда за Реал Мадрид.

„Кралевите“ се спремни да го пуштат плејмејкерот за 25 милиони евра, сума која двата клуба се спремни да ја платат

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Хари Кејн бира помеѓу Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед

Хари Кејн ќе остане во Премиер лигата, иако големи се шансите да го напушти Тотенхем ова л…