Дома Трансфер зона Милан и Рома во битка за потписот на Тилеманс

Милан и Рома во битка за потписот на Тилеманс

Плејмејкерот на Лестер, Јури Тилеманс ќе го напушти клубот како слободен агент и веќе започна битката за неговиот потпис.

Еден од клубовите кои покажуваат сериозен интерес за Белгиецот е и италијанскиот гигант Милан.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Новиот спортски директор Монкада е голем симпатизер на квалитетите на Тилеманс и сака да го донесе на „Сан Сиро“ без обештетување.

Тиленас минатото лето беше на мета на Барселона, Арсенал и Манчестер Јунајтед, но после просечната сезона интересот на овие клубови не е така силен.

Поради тоа голема е веројатноста Белгиецот да се пресели во Серија А,  каде покрај Милан силен интерес за него покажува и Рома.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …