Дома Фудбал Италија Аталанта ја одреди цената: Милан и Лацио го сакаат Иличиќ

Аталанта ја одреди цената: Милан и Лацио го сакаат Иличиќ

Јосип Иличиќ ова лето после четири години многу веројатно ќе ја напушти Аталанта.

Словенецот има уште една сезона од договорот со клубот од Бергамо, но двете страни заклучиле дека е време за разделба. Италијанските медиуми пишуваат дека Аталанта е спремна да го продаде за 10 милиони евра.
„Спортмедијасет“ пренесува дека за Иличиќ интерес покажале Лацио и Милан.

Иличиќ во Аталанта играше на одлично ниво и беше еден од најзаслужните што тимот од Бергамо минатата сезона дојде до четвртфиналето во Лигата на шампионите. Но, псоле пандемијата со коронавирусот и неговите лични проблеми падна во депрерија, а кога се врати повеќе не беше истиот играч.

На неколку пати се пишуваше и дека има кофликт со тренерот Гасперини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Повеќе нема дилеми, Роналдо останува во Јувентус

Иднината на Кристиано Роналдо беше предмет на шпекулации и многу медиуми тврдеа дека може …