Дома Трансфер зона Милан и Интер во битка за ѕвездата на Мехенгладбах

Милан и Интер во битка за ѕвездата на Мехенгладбах

Играчот за врска на Борусија Мехенгладбах, Флориан Нојхаус е на мета на италијанските гиганти Милан и Интер.

23-годишниот играч за врска блеска оваа сезона во дресот на Мехенгладбах, па го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Италијанските медиуми пренесува дека Нојхаус е главна трансфер цел на Милан и Интер за следната сезона.

Нојхаус оваа сезона одигра 16 меча на кои постигна 2 гола и запиша три асистенции.

Играчот има откупна клаузула од 40 милиони евра, но миланските гиганти ќе треба да ја победат конкуренцијата бидејќи за него интерес покажуваат уште Баерн Минхен и Реал Мадрид.

Коментари
  • Клоп ја „краде“ големата желба на Баерн

    Играчот за врска на Борусија Мехенгладбах, Флориан Нојхаус е на мета на неколку европ…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал Мадрид спрема понуда за Салах

Мохамед Салах во последно време констатно се поврзува со заминување од Ливерпул. Египќанец…