Дома Трансфер зона Милан и Бенфика блиску до договор: На „Сан Сиро“ доаѓа португалски „вундеркинд“

Милан и Бенфика блиску до договор: На „Сан Сиро“ доаѓа португалски „вундеркинд“

Со доаѓањето на Ибрахимовиќ пристигна и позитивен импулс во клубот, се врати ентузијазмот, па дојдоа и добрите резултати, но Милан сака додатно да го засилат тимот.

Раководството е во потрага по квалитетен играч за врска, а италијанските медиуми пренесуваат дека започнати се преговори со Бефика за трансфер на Флорентино Луис.

20-годишниот играч за врска важи за еден од најголемите таленти во Европа и веќе е незаменлив дел од лисабонскиот тим, а има откупна клаузула од 120 милиони евра.

Јасно е дека Милан нема намера да ја плати клаузулата, но Бенфика за својот „бисер“ бара 50 милиони евра.

Двата клуба се во напредни преговори, а „росонерите“ сакаат да го донесат играчот на 18-месечна позајмица за 5 милиони евра плус 40 милиони евра за откуп.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Солскјер плаќа богатство за младата ѕвезда од Бундеслигата

Младата ѕвезда на Баер Леверкузен, Каи Хаверц веќе го привлече вниманието на многу европск…