Дома Топ вести Милан го враќа Заниоло во Серија А

Милан го враќа Заниоло во Серија А

Николо Заниоло во зимскиот преоден рок се пресели во Галатасарај, откако влезе во расправија со Мурињо и самиот побара трансфер.

Галатасарај за неговиот потпис плати 20 милиони евра, а Италијанецот потпиша договор до 2027 година според кој заработува 3,5 милиони евра.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Меѓутоа, Заниоло во својот договор има откупна клазула од 35 милиони евра, која може да биде активирана уште во летниот преоден рок.

Силен интерес за него покажува италијанскиот шампион Милан, кој е во постојант контакт со неговиот агент.

Наводно „росонерите“се спремни да ја платат таа сума и да ја активираат откупната клаузула по завршувањето на сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Капитенот го напушта Реал Мадрид по 23 години, познат и новиот клуб

Kaпитенот на Реал Мадрид, Начо одлучил да ја прифати понудата од саудискиот Ал Кадсиах и о…