Дома Топ вести Меси испиша историја – целиот свет му аплаудира!

Меси испиша историја – целиот свет му аплаудира!

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси на мечот со Севиља постигна уште едно импресивно достигнување со дресот на Каталонците.

Имено, Аргентинецот се запиша во листата на стрелците на мечот со Севиља, а тоа воедно беше неговиот 500-ти во каталонскиот дрес.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Уште минатата сезона Меси стана најдобар стрелец на клубот на сите времиња. Постигнувањето е уште поимпресивно, со оглед дека тој ги постигнал своите 500 гола во 592 натпревари, а освен тоа има направено и 268 асистенции.

Последната од нив, исто така, дојде против Севиља, кога тој го изработи победоносниот гол на Луис Суарез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …