Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Меси: За нас сега почнува Мундијалот!

Меси: За нас сега почнува Мундијалот!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Репрезентацијата на Аргентина го запиша првиот триумф на Светското првенство против Мексико (2:0).

Херој за „гаучосите“ повторно беше Лео Меси, кој после мечот истакна дека за нив Мундијалот почнува сега и дека следи ново финале.

„За нас, Мундијалот почнува сега. Ни беше многу тешко по поразот од Саудиска Арабија. Деновите беа долги и сакавме да покажеме дека вредиме повеќе. Ова е причина за радост и мир и сега работите зависат само од нас. Мора да веруваме во успех. Немаме друг избор“, кажа Меси.

Аргентина е втора во групата Ц со три бода, односно еден помалку од лидерот Полска, а тие во последното коло ќе решаваат за место во нокаут фазата, додека Саудиска Арабија ќе се надева на триумф против Мексико и пласман меѓу најдобрите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…