Дома Фудбал Англија Менди го тужи Манчестер Сити, бара голема отштета

Менди го тужи Манчестер Сити, бара голема отштета

Поранешниот фудбалер на Манчестер Сити, Бенџамин Менди си ги бара платите од септември 2021 година, односно околу 10 милиони фунти.

Менди стана најскапиот дефанзивец во Премиерлигата откако пристигна до Монако во 2017 година за 53 милиони фунти.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Неговата авантура во Сити заврши во август 2021 година кога беше обвинет за силување и неколку месеци заврши зад решетки.

Французинот потоа беше прогласен за невин, па поради тоа реши да си ги побара неисплатените плати од „граѓаните“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…