Дома Топ вести Мбапе откри интересна анегдота со Зидан

Мбапе откри интересна анегдота со Зидан

Младата ѕвезда на светскиот фудбал, Килијан Мбапе не крие дека идол од детството му бил Зинедин Зидан и отки интересна анегдота.

Мбапе во разговор со француските медиуми откри дека Зидан го запознал неколку дена пред својот 14-ти роденден.

Тогаш „кралскиот“ клуб го скаутирал Мбапе додека тој се уште бил член на француски Бонди. Мбапе бил во преговори со Реал Мадрид, а тогаш за скаутирање на младите играчи бил задолжен токму Зидан.

„Се сеќавам дека одев на тренинг, а Зидан имаше состанок со нас на паркинг. Тој ни понуди превоз и кога влегов во автомобилот, го прашав дали треба да ги соблечам патиките. Тој се насмеа и ми кажа да влезам и дека нема проблем. Не можев да поверувам дека сум во неговиот автомобил“, кажа Мбапе.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Карачиќ: Столе е фраер од скопскиот асфалт, еден ден се гледам себе пак во Вардар!

Ракометниот реномиран сајт „Балкан Хендбол“ во овој период прави интервјуа со ракометарите…