Дома Видео Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е сигурно голот на годината!

Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е сигурно голот на годината!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Рома со 4-1 го совладаа тимот на Плзен, а хет-трикот на Џеко го засени неверојатниот гол со рабона кој го постигна Диего Пероти.

Аргентинецот го постигна еден од најубавите голови оваа сезона кога со рабона, скоро од мртов агол го лобоваше голманот.

„Вистината е дека сакав да испратам центаршут, но сепак на крајот постигнав гол. Мило ми е што тоа беше многу важно за тимот и што практично го реши победникот“, искрен беше Пероти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Кошаркар на Мемфис испиша историја: Ова не му успеало на никој друг претходно!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кошаркарите…