Дома Видео Мајсторијата на Дибала од слободен удар (видео)

Мајсторијата на Дибала од слободен удар (видео)

Јувентус на полувреме има предност од 1:0 против Бреша, а стрелец на голот беше Пауло Дибала.

Во отсуство на Кристиано Роналдо, Аргентинецот е прва ѕвезда на теренот, па изведе вистинска мајсторија од слободен удар за водство во 38-та минута.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Слушнете како Марјановиќ ги учи Американците да зборуваат српски (ВИДЕО)

Тимот на Далас на својот официјален профил објави видео во кое Бобан Марјановиќ ги учи сво…