Дома Останати Мајк Тајсон на фестивал запали џоинт од половина метар (ФОТО)

Мајк Тајсон на фестивал запали џоинт од половина метар (ФОТО)

0

Eден од најдобрите боксери на сите времиња Мајк Тајсон ја забавуваше јавноста на фестивалот на марихуана во Калифорнија.

Познато е дека Тајсон е голем љубител на ваквите настани, а во Калифорнија поседува и ранч на кој одгледува канабис.

Легендарниот боксер ја избра оваа држава затоа што во оваа земја мариуханата е легализирана за рекреативна употреба.

На споменатиот фестивал Тајсон запали огромен џоинт од половина метар.


Следете го Sportski.mk и на


tajson

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Договорено: Ова е најскапиот договор на еден играч во историјата на спортот!

Во Македонија бејзбол не се следи премногу и веројатно името Мајк Тронт на многумина не им…