Дома Фудбал Англија Мата: Ќе се бориме до крај за второто место!

Мата: Ќе се бориме до крај за второто место!

0

Манчестер Јунајтед доживеа шокантен пораз на „Олд Трафорд“ од ВБА, па сега во прашање го доведе и второто место на табелата.

Играчот за врска на „црвените ѓаволи“ Хуан Мата истакна дека тимот треба што е можно побрзо да го заборави поразот и да им се врати на победите.

„Второто место се уште не е сигурно. Немаше да биде сигурно дури и при победа против Вест Бромвич. Знаеме дека треба да играме сериозни натпревари до самиот крај на првенството“.

„Сезоната е многу долга и треба да бидеме фокусирани до последниот меч. Сакаме да го зачуваме второто место и до одиме во финалето за ФА Купот. Треба да се обидеме да го освоиме тој трофеј“, изјави Мата.


Следете го Sportski.mk и на


Јунајтед игра против Тотенхем во полуфиналето на ФА Купот на 21 април, а пред тоа ќе се сретне со Борнмут во Премиер лигата.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…