Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Мартино: Ја запревме Аргентина, но не можевме Меси

Мартино: Ја запревме Аргентина, но не можевме Меси


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Селекторот на Мексико, Херардо Мартино е задоволен од играта на неговите избраници и покрај поразот од Аргентина.

Мартино истакна дека Мексико со играта ја неутрализирал Аргентина, но Меси едноставно ги казнил грешките.

„Ги запревме Аргентинците, но потоа направивме грешка и Меси ни даде гол, а потоа погоди и Фернандез. На Меси му требаат само пет минути за да ве казни. Мора да се обидуваме и да бараме место во осминафинале“, изјави Херардо Мартино.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…