Дома Фудбал Репрезентации Мароко драстично ослабен против Хрватска?

Мароко драстично ослабен против Хрватска?

Нусаир Мазрауи и Ашраф Хакими, заработија повреди во средата во натпреварот на Мароко на Мундијалот против Хрватска (0:0), се уште не се знае дали тие ќе играат против Хрватска.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Докторот во репрезентацијата на Катар зборуваше за ситуацијата со двајцата фудбалери.

„Го прегледавме, но засега е невозможно да се каже дали ќе може да учествува на следниот натпревар“, изјави докторот Абдеразак Ел Хифти за Мазрауи и додаде дека за в недела се закажани нови лекарски прегледи.

Слична е ситуацијата и со Хакими.

„Ќе бидеме внимателни и ќе направиме повеќе тестови за да одлучиме дали е подготвен да игра во недела“, додаде докторот.

Мароканците се надеваат дека ќе го постигнат барем резултатот од 1986 година во Катар, кога тогашната репрезентација стана првата африканска селекција во историјата што стигнала до осминафиналето на Светското првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Крамариќ му одговори на селекторот на Канада: Видовме кој кого ќе е*е

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватска вчера ј…