Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед спреми 40 милиони за дефанзивецот на Фиорентина

Манчестер Јунајтед спреми 40 милиони за дефанзивецот на Фиорентина

Дефанзивецот на Фиорентина и српски репрезентативец, Никола Миленковиќ игра уште една одлична сезона и е на мета на многу европски гиганти.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Манчестер Јунајтед сака да ја победи конкуренцијата и веќе стапил во контакт со Фиорентина.

Солскјер е во потрага по дефанзивец бидејќи на крајот на сезоната готово сигурно заминуваат Баи и Рохо, па е спремен да понуди 40 милиони евра за Србинот.

Миленковиќ се етаблираше во еден од најдобрите стопери во Серија А, па прашање е дали оваа сума ќе ги задоволи апетитите на Фиорентина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Се сеќавате на Макси Лопез? На 37 години е пред поптпис со нов клуб

Maкси Лопез посебно познат стана со скандалот кој го направи неговата сопруга Ванда Нара к…