Дома Топ вести Манчестер Јунајтед почна преговори со Рабио

Манчестер Јунајтед почна преговори со Рабио

Манчестер Јунајтед и Њукасл покажуваат сериозен интерес за ѕвездата на Јувентус и француската репрезентација, Адриен Рабио.

Рабио влезе во последната година од договорот и нема најави за продолжување на соработката, па на лето ќе замине како слободен агент.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Тен Хаг е голем симпатизер на квалитетите на Рабио и сака да го засили средниот ред за следната сезона.

Интерес за Французинот покажуваат уште Арсенал и Њукасл, но Манчестер Јунајтед сака да ја победи конкуренцијата.

Рабио сака кариерата да ја продолжи во Премиер лигата и веќе започнал преговори со „црвените ѓаволи“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Огромна чест: Евгениј Поп Ацев примен во меѓународната „Куќа на славните“!

Maкедонскиот пливачки маратонец, Евгениј Поп Ацев викендов на 18-ти мај доби големо призна…