Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед почна преговори со ѕвездата од Будеслигата

Манчестер Јунајтед почна преговори со ѕвездата од Будеслигата

Фудбалерот на Штутгарт, Серу Гираси е најпријатно изнеадување сезона во германската Бундеслига.

27-годишниот напаѓач постигна 18 гола оваа сезона и е еден од најефикасните напаѓачи во Европа, па го привлече вниманието  на многу клубови ширум Европа.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Според информациите на „Скај Германија“ тој во својот договор има откупна клазула од 17.5 милиони евра.

Манчестер Јунајтед сака да ја победи конкуренцијата и веќе започнал преговори со неговиот агент.

Приоритет на „црвените ѓаволи“ во јануари ќе биде засилување на нападот, а Тен Хаг го посочил Гираси како идеално засилување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…