Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед и Интер во напредни преговори за Онана

Манчестер Јунајтед и Интер во напредни преговори за Онана

Манчестер Jунајтед е во напредни преговори со голманот на Интер, Андре Онана, пренесува Фабрицио Романо.

„Црвените ѓаволи“ се во потрага по нов голман, а најголема желба е токму Онана, кој имаше одлична сезона во Интер.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Онана веќе ги договорил личните услови со Манчестер Јунајтед и чека зелено светло да го комплетира трансферот.

Интер ја одби првата понуда од 34 милиони фунти плус бонуси, бидејќи за слободара на голманот бара најмалку 50 милиони евра.

Манчестер Јунајтед не се откажува и спрема нова понуда која со бонуси ќе достигне до 45 милиони фунти, па двата клуба продолжуваат со преговорите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…