Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед го сака талентот на Бенфика

Манчестер Јунајтед го сака талентот на Бенфика

Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за младиот талент на Бенфика, Жоао Невеш, пренесуваат медиумите на Островот.

18-годишниот играч за врска покажа голем потенција и се етаблираше во еден од најголемите португалски таленти.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Скаутите на Манчестер Јунајтед го следат веќе подолго време и останале импресионирани од неговите квалитети.

Невеш е производ на академијата на Бенфика и минатата сезона запиша 20 настапи за првиот тим

Меѓутоа, на Јунајтед нема да му биде лесно да дојде до неговиот потпис бидејќи многу други европски гиганти исто така го сакаат Невеш.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…