Дома Топ вести Манчестер Јунајтед го сака дефанзивецот на Јувентус

Манчестер Јунајтед го сака дефанзивецот на Јувентус

Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за дефанзивецот на Јувентус, Жеилсон Бремер, пренесуваат медиумите на Островот.

Бремер пред две години пристигна во Јувентус и се наметна како столб на одбраната на „старата дама“ со што го потврди статусот за еден од најдобрите дефанзивци во Серија А.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Меѓутоа, Бразилецот сака да ја промени средината и преферира да игра во Премиер лигата, а во неговиот договор има откупна клаузула од 50 милиони евра.

Таа сума воопшто нема да биде проблем за Манчестер Јунајтед, кој на лето сака да донесе дефанзивец бидејќи планира да се раздели со Мегваер и Линделоф.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …