Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед го сака дефанзивецот на Аталанта

Манчестер Јунајтед го сака дефанзивецот на Аталанта

Премиерлигашите се силно заинтересирани за младиот дефанзивец на Аталанта, Џорџо Скалвини.

Скалвини иако има само 20 години веќе стора сезона е стандаеден во дресот на Аталанта, а дебитираше и за италијанската репрезентација.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Скалвини важи за еден од најголемите таленти на Апенините, а многумина го споредуваат со легендарниот Паоло Малдини.

Може да игра како централен дефанзивец и бек, а европските гиганти веќе подолго време ги следи неговите настапи.

Најсилен интерес покажува Манчестер Јунајтед кој сака на лето да го доведе на „Олд Трафорд“,  но ќе мора да ја победи конкуренцијата од Челзи и Манчестер Сити.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …