Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед го најде наследникот на Де Геа

Манчестер Јунајтед го најде наследникот на Де Геа

Манчестер јунајтед е во напредни преговори со голманот на Интер, Џордан Андре Онана, пренесуваат медиумите на Апенините.

„Црвените ѓаволи“ се во потрага по нов голман откако потврдија дека Де Геа нема да го продолжи договорот.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Прва мета е токму Онана, кој имаше фантастична сезона во дресот на Интер. „Нероаѕурите“ се спремни да го продадат бидејќи имаат финансиски проблеми.

Интер минатото лето го доведе Онана како слободен агент, а сега за неговата слобода бара 60 милиони евра.

Манчестер Јунајтед понудил 50 милиони евра, па двата клуба се блиску до договор, а Онана се согласил да се пресели на „Олд Трафорд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…