Дома Фудбал Англија Манчестер Јунајтед го враќа Антони во тимот

Манчестер Јунајтед го враќа Антони во тимот

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Антони цели пет часа беше на сослушување во полициска станица поради обвинение за насилство.

Бразилецот во вторникот се врати во Манчестер и се стави на располагање на полициските сили поради обвинение за насилство над поранешната девојка, Габриел Кавалин. Покрај неа уште две девојки се јавија со обвиненија за Антони кој дури бранејќи се и јавно објави еден разговор со една од нив.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Сега Манчестер Јунајтед објави соопштение со кое потврди дека фудбалерот се враќа на тренинзите, откако мораше да паузира, додека случајот се истражуваше.

„Како клуб за кој игра Антони, Манчестер Јунајтед одлучи тој да се врати на тренинзите и да биде со соиграчите. Ќе ја следиме ситуацијата и понатаму“, соопштија од клубот од „Олд Трафорд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Зидан: Јамал е уникатен фудбалер, би го довел во Реал Мадрид

Зинедин Зидан го коментираше настапот на Ламин Јамал на ЕП, кој со 16 години ги собори сит…