Дома Македонски спорт Македонските јуниори поразени на турнирот во Мостар

Македонските јуниори поразени на турнирот во Мостар

0

Македонската репрезентација во категоријата јуниори, викендов настапи на меѓународниот турнир во „Мостар 2019“ со двајца боксери, Елес Асанов во категорија 52 кг, и Хурмет Јонузов во категоријата 75 кг.

Елес Асанов загуби од Ибраим Букедим од Франција со прекин од страна на судијата, Хурмет Јонузов беше поразен од Давид Коцзиан од Унгарија на поени.

Нашата земја на турнирот учествуваше и со еден судија, Радмила Симевска која судеше во квалификациите но и на финалниот ден што е големо признание за нашата судијка на турнирот во Мостар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Почна со работа клубот на Кире Лазаров: Целта е стандарден суперлигаш со таргет на млади играчи!

Првата македонска ракометна лига од оваа натпреварувачка сезона ќе има уште еден клуб КЛ7.…