Дома Македонски спорт Мак ракомет Македонските ракометари поразени од Романија

Македонските ракометари поразени од Романија

Македонската ракометна репрезентација загуби од Романија на гостински терен во Браила со 27-32, во првиот од двата контролни натпревари против истиот противник во рамки на ЕХФ неделата.

Првото полувреме беше прилично израмнето, а Македонија на пауза замина со минимална предност од 15-16.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Сепак, во вториот дел Романија направи пресврт и на крајот славеше со 32-27.

Македонските ракометари со пресметките проитв романската селекција воедно ги стартуваат завршните подготовки за мајскиот бараж против Фарските острови за пласман на Мундијалот 2025. 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Легендата на Арсенал доби дрес од Вардар

Легендарниот фудбалер на Арсенал, Сол Кембел кој во овој период е во Македонија, а во изми…