Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија У-19 ги доби противниците во квалификациите за ЕП 2020 година

Македонија У-19 ги доби противниците во квалификациите за ЕП 2020 година

0
mak

На квалификациите кои неодамна беа завршени македонската репрезентација до 19 години малку недостасуваше да се пласира на ЕП 2019 година кое ќе се одржи во Ерменија.

Во нашата квалификациска група завршивме на третата позиција зад Чешка и Хрватска, репрезентации со кои одигравме нерешено, додека славевме победа на Луксембург.

Денес се добија групите за новите квалификации за Европското првенство кое во 2020 година ќе се одржи во Северна Ирска.

Македонските фудбалски надежи се најдоа во 11-тата група каде што друштво ќе ни прават, Англија, Босна и Херцегодина и Луксембург.


Следете го Sportski.mk и на


Квалификациските натпревари ќе се одиграат од 13-ти до 19-ти ноември 2019 година во нашата земја.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Колку македонските фудбалски клубови посветуваат внимание на социјалните мрежи?

Живееме во време кога т.н социјални мрежи: Инстаграм, Твитер, Фејсбук…Имаат големо з…