Дома Македонски спорт Мак ракомет Македонија убедливо изгуби, ама „Фалангата“ го воодушеви организаторот!

Македонија убедливо изгуби, ама „Фалангата“ го воодушеви организаторот!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Oфицијалниот профил на Светското првенство искажа големи пофалби за македонските навивачи по вчерашниот натпревар против Норвешка во „Таурон Арената“.

Македонија доживеа убедлив пораз од Норвешка, но без разлика на тоа нашите навивачи во Полска приредија одлична атмосфера која очигледно ги импресионираше и организаторите.

По стартниот пораз Македонија ја чекаат уште два натпревари против Холандија во недела и Аргентина во вторник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Манчестер Сити може да виде исфрлен во четврта лига

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Премиер лигата го об…