Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија поразена од Црна Гора

Македонија поразена од Црна Гора

Македонската фудбалската репрезентација на вториот контролен натпревар во Анталија загуби од Црна Гора со 1:0.

Македонија тргна многу подобро на почетокот од мечот, но како што одминуваше времето Црногорците се консолидираа и во самата завршница од првиот дел преку искусниот Јоветиќ стигнаа до предност.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Се очекуваше Македонија да се обиде во вториот дел да ја анулира негативата, но ние одигравме лошо во второто полувреме. Спорадично се заканувавме и не создадовме ниту една зрела шанса, па Црна Гора запиша победа со 1:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Вардар избори опстанок, а Гачевски сега порача: Одиме по титула!

Во вчерашниот бараж натпревар Вардар го победи Детонит Плачковица со 2:0 и така се избори …