Дома Македонски спорт Мак ракомет Македонија доби група по мерка во квалификациите за ЕП

Македонија доби група по мерка во квалификациите за ЕП

Македонската ракометна репрезентација ги доби противниците за пласман на Европското првенство во 2026 година.

Нашите најдобри ракометари ќе играат во квалификациската група „1“ со репрезентациите на Словенија, Литванија и Естонија.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


На ЕП одат првите две од групата,и четири најдобри третопласирани од осумте квалификациски групи.

Натпреварите од евроквалификациите ќе стартуваат во октомври 2024 година, а потоа ќе има уште два термини во март и мај 2025 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Легендата на Арсенал доби дрес од Вардар

Легендарниот фудбалер на Арсенал, Сол Кембел кој во овој период е во Македонија, а во изми…