Дома Видео Луиз Диаз си поигра со скапоцената одбрана на Пеп ?

Луиз Диаз си поигра со скапоцената одбрана на Пеп ?

Убав погодок вечерва во Лигата на шампионите постигна фудбалерот на Порто Луис Диаз и тоа против Манечстер Сити.

Колумбискиот фудбалер тргна сам кон голот и ги претрча одбранбените играчи на Сити за потоа да шутира со десна и да го совлада Едерсон. Сити само шест минути подоцна со голот на Агуеро од белата точка изедначи на 1:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…