Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Лудница и во студиото на ХРТ: Како се слави пласманот во полуфинале на „Коцкестите“?!

Лудница и во студиото на ХРТ: Како се слави пласманот во полуфинале на „Коцкестите“?!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Хрватска синоќа се пласираше во полуфиналето од СП по победата над Русија во последниот четвртфинален меч.

Победата на Хрватска се славеше до утринските часови, а интересно синоќа беше и во студиото на ХРТ. Гостин во специјалната емисија во текот на Мундијалот е и селекторот на босанската репрезентација Роберт Просинечки кој синоќа со својот колега ја прослави победата на „Ватрените“.

Просинечки беше сигурен дека Ракитиќ ќе погоди од пенал, а дури и јасно кажа дека Акинфеев нема да ја погоди страната. Откако Ракитиќ ја затресе мрежата настана лудница, а во прв план беа Просинечки и Јошко Јеличиќ кој трчаше по студиото дури и го бакнуваше екранот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Бербатов за првпат откри: Дарко Панчев беше мојот идол!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Поранешната ѕвезда …