Дома Фудбал Останато Луда приказна од Бразил: Навивач платил 200.000 долари за да може еден играч да заигра во бразилското дерби

Луда приказна од Бразил: Навивач платил 200.000 долари за да може еден играч да заигра во бразилското дерби

Oд Бразил ни доаѓа неверојатна приказна.

Имено, еден навивач уплатил 200.000 долари на сметката на Интернационал за еден играч да заигра во натпреварот против Фламенго.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Ривалството помеѓу овие две екипи е познато од поодамна, а овој потег на богатиот фармнер Маги Шефер е само уште еден доказ колку е големо.

Имено, играчот Родинели е на позајмица од Интернационал во Фламенго и во договорот имало клазула според која Фламенго треба да плати 200.000 долари ако сака да го користи во натпреварот против нив.

Споменатиот Маги Шефер решил да ја плати оваа сума, па сега Родинели ќе може да игра во дербито.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Јунајтед избегна срам, па се пласира во финалето на ФА

Манчестер Јунајтед на драматичен начин после изведување на пенали го елининира Ковентри и …