Дома Македонски спорт Лоши вести: Македонија без Адеми ќе брка бараж за СП во ноември!

Лоши вести: Македонија без Адеми ќе брка бараж за СП во ноември!

Репрезентацијата на Македонија следниот месец ќе ги одигра клучните натпревари во борба за баражот за Светскотп првенство против Ерменија на гости (11. ноември) и Исланд дома (14 нооември).

Пред овие натпревари уште сега добивме лоши вести дека, ќе бидеме без големиот борец Аријан Адеми. Адеми се повреди против Германија, првите најави беа озитивни, но според последните информации од Динамо Загреб македонскиот репрезентативец на теренот ќе се врати на почетокот на наредната година.

Затоа ако не се случи некое чудо и Адеми биде експресно опоравен за ноември, Милевски ќе биде принуден без него да брка бараж за ЕП. Ќе потсетиме Македонија и да ги победи двете средби ќе мора да чека кикс на Романија за да бидеме втори.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…