Дома Трансфер зона Лоши вести за Реал и Барса: Наполи ја „блиндира“ својата ѕвезда

Лоши вести за Реал и Барса: Наполи ја „блиндира“ својата ѕвезда

Раководството на Наполи ќе направи нов обид да го продолжи договорот на својата ѕвезда Фабиан Руиз.

Актуелниот договор на Шпанецот со Наполи истекува во 2023 година, но Руиз со своите одлични партии го привлече вниманието на многу европски гиганти, пред се на Реал Мадрид и Барселона.

Италијанските медиуми тврдат дека Наполи нема лесно да се откаже од играчот за врска и му нуди нов договор со значително зголемување на платата.

Не е тајна дека Фабиан Руиз е на мета на Реал Мадрид, Барселона и Ливерпул, па поради тоа Наполи сака што е можно побрзо играчот да потпише нов договор.

Имено, Наполи му нуди на Шпанецот двојнио поголема плата, односно 4 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Џани може да се пресели во Галатасарај!?

Во турските медиуми се пишува за можен трансфер во јуни на Езгјан Алиоски во редовите на Г…