Дома Фудбал Останато Ловрен казнет за навредите кон Рамос!

Ловрен казнет за навредите кон Рамос!

0

Хрватскиот фудбалски сојуз е казнет со 13.000 евра од страна на УЕФА, а суспензија доби и дефанзивецот Дејан Ловрен.

Дисциплинската комисија на УЕФА донесе одлука да го казни Хрватскиот сојуз за инцидентите на мечот помеѓу Хрватска и Шпанија во Лигата на нации.

Дисциплинската комисија на УЕФА одлучи да го казни и Ловрен со еден натпревар суспензија поради прекршување на членот 11 од Дисциплинскиот правилник

УЕФА на потврди дека дефанзивецот е казнет поради навредните кон Серхио Рамос, но се претпоставува дека токму тоа е причината.

Ловрен после мечот на социјалните мрежи користеше погрдни зборови за капитенот на Реал Мадрид.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…