Дома Фудбал Останато Листа на најдобри играчи на Баерн во историјата: Има место Боатенг, а нема за Левандовски

Листа на најдобри играчи на Баерн во историјата: Има место Боатенг, а нема за Левандовски

Во последните неколку Роберт Левандовски не е најдобар стрелец само на Баерн, туку и во Германија, но и покрај тоа за него немаше место на листата на најдобри фудбалери во историјата на Баерн составен од германските новинари.

Баерн е вистински гигант на европскиот фудбал и во него поминале многу големи имиња, меѓутоа кога ќе видиме дека на таа листа има место за Жером Боатенг тогаш сигурно морало да има и за Лева, но не е така.

На листата составена од новинарите на првото место се најде Франц Бекенбауер, па следат Герд Милер, Матеус, Сеп Маер, Оливер Кан…

ЛИСТА НА НАЈДОБРИ ИГРАЧИ НА БАЕРН ВО ИСТОРИЈАТА

 1. Бекенбауер
 2. Г. Милер
 3. Матеус
 4. Маер
 5. Кан
 6. Швајнштајгер
 7. Лам
 8. Румениге
 9. Т. Милер
 10. Робен
 11. Брајтнер
 12. Аугенталер
 13. Шол
 14. Хенес
 15. Рот
 16. Ефенберг
 17. Рибери
 18. Боатенг
 19. Мартинез
 20. Шварценбек
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…