Дома Трансфер зона Лингард конечно си најде нов клуб

Лингард конечно си најде нов клуб

Играчот на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард е многу блиску до трансфер во Вест Хем, пренесуваат медиумите на Островот.

Агентите на Лингард се во напредни преговори со лондонскиот клуб и наводно треба да бидат договорени последните детали.

Лингард беше талент кој многу ветува, но оваа сезона не добива шанса во Манчестер Јунајтед и е спремен да ја промени средината.

Тој влезе во последната година од договорот, па Јунајтед му ја отвори вратата да си оди уште во овој преоден рок.

Се уште не се познати финансиските детали, но Лингард е блиску до преселба во Вест Хем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на Бриж🎥

Европските гиганти покажуваат силен интерес за младиот дефанзивец на Клуб Бриж, Одилон Кос…