Дома Трансфер зона Ливерпул ја сака ѕвездата на Ница

Ливерпул ја сака ѕвездата на Ница


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ливерпул е во потрага по засилување на средниот ред, а ново име на списокот е ѕвездата на Ница, Кефрен Турам.

Кефрен е син на легендарниот француски дефанзивец Лилијан Турам и брат на напаѓачот на Борусија Мехенгладбах, Маркос Турам.

Тој е млад француски репрезентативец и веќе втора сезона игра фантастично во дресот на Ница, па го привлече вниманието на многу европски гиганти.

21-годишниот Турам се етаблираше во еден од најдобрите играчи за врска во француското првенство, а Ница е спремна да го продаде ако пристигне понуда од 30 милиони евра.

Коментари
  • Реал Мадрид и ПСЖ го сакаат синот на Турам

    Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Реал Мадрид и ПСЖ по…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…