Дома Трансфер зона Ливерпул ја сака младата италијанска ѕвезда

Ливерпул ја сака младата италијанска ѕвезда

0

Ливерпул влегува во трката за потписот на ѕвездата на Каљари, Нико Барела пренесуваат англиските медиуми.

21-годишниот играч за врска игра фантастично во дресот на Каљари и веќе заработи повиок во италијанската репрезентација.

Амглиските медиуми пренесуваат дека Јирген Клоп е силно заинтересиран за Италијанецот и е спремен да плати 35 милиони евра.

Сепак, „црвените“ имаат силна конкуренција за потписот на Барела, кој веќе е на радарот на најголемите клубови од Апенините како Милан, Јувентус и Интер.


Следете го Sportski.mk и на


Меѓутоа, Ливерпул е спремен да ја победи конкуренцијата и сака да испрати понуда уште во јануари која Каљари нема да може да ја одбие.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Официјално: Јувентус продаде напаѓач кој беше вишок за девет милиони евра

Јувентус продаде напаѓач кој ќе остане во Серија А. Каљари го комплетираше трансферот, а „…