Дома Топ вести Ливерпул спреми изненадувачка понуда за Дибала

Ливерпул спреми изненадувачка понуда за Дибала

Ливерпул спрема изненадувачка понуда за ѕвездата на Јувентус, Пауло Дибала, кој на лето ќе биде слободен агент.

Според новинарот Палмери, клубот од „Енфилд“ веќе стапил во конаткт со агентот на Дибала и започнале преговори за евентуален трансфер.

Договорот на Дибала со Јувентус истекува на крајот на сезоната и во моментов преговорите за продолжување на соработката се во застој.

Аргентинецот бара плата од 10 милиони евра по сезона што Јувентус не може да си ја дозволи, па се поизвесно е дека ќе си замине како слободен агент.

Ливерпул сака да ја искористи таквата ситуација и да добие големо засилување без обештетување, а „црвените“ се спремни да му ги исполнат финансиските барања.

Покрај Ливерпул, силен интерес за Дибала покажува и Интер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шишковски: Македонската јавност верува во нас затоа што ние докажавме дека можеме!

Македонија на стартот на јуни на ја очекуваат четири натпревари против Бугарија (2. јуни),…