Дома Фудбал Англија Ливерпул потврди: Алкантара позитивен на Ковид 19

Ливерпул потврди: Алкантара позитивен на Ковид 19

Ливерпул денес потврди дека новото засилување, Тиаго Алкантара е позитивен на коронавирус.

Алакнатара имаше одлично деби во дербито со Челзи, а вчера не беше во протокол за мечот со Арсенал.

Денес англискиот клуб потврди дека на последното тестирање за Ковид 19 тестот на шпанскиот репрезентативец бил позитивен.

Медиумите пренесуваат дека Алкантара имал благи симптоми и веднаш е ставен во изолација, а клубот ќе ги почитува сите протоколи до неговото враќање во тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Озил го прекина молкот: Тажен сум затоа што клубот не ме сака

Плејмејкерот на Арсенал, Месут Озил остана многу разочаран што тренерот Артета не го вклуч…