Дома Трансфер зона Ливерпул и Манчестер Јунајтед ја сакаат ѕвездата на Наполи

Ливерпул и Манчестер Јунајтед ја сакаат ѕвездата на Наполи

Англиските медиуми пренесуваат дека Ливерпул и Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за играчот за врска на Наполи, Фабиан Руиз.

Англиските гиганти подолго време го следат Фабиан Руиз и сега се спремни да преземат конкретни чекори за негов ангажман.

25-годишниот Шпанец пристигна во Наполи од Бетис и веднаш се промовираше во клучен играч во тимот, па сега е стандарден и во шпанската репрезентација.

Јунајтед бара наследник на Погба, кој најверојатно ќе замине од „Олд Трафорд“ на крајот на сезоната и верува дека Шпанецот би бил идеално решение.

Договорот на Шпанецот со Наполи истекува во јуни 2023 година, па на лето ќе влезе во последната година од договорот. Поради тоа Наполи е спремен да го продаде, но за неговата слобода бара 50 милиони евра

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила доведе големо засилување од 45 милиони евра

Завршен е првиот трансфер на звучно име во англиската Премиер лига за следната сезона. Бра…