Дома Останати Кошарка НБА Лејкерси прават дрим-тим: Вестбрук е пред преселба во Лос Анџелес!

Лејкерси прават дрим-тим: Вестбрук е пред преселба во Лос Анџелес!

Од НБА објавија дека новата сезона стартува на 19. октомври, а ќе треба да заврши најдоцна до 19. јуни 2022 година. Сега пристигнува „бомба“ од трансфер пазарот.

Лејкерси е во завршна фаза на преговори за ангажман на Расел Вестбрук.

Вестбрук побара од Вашингтон да биде трејдуван, па Лејкерси веднаш тргнале во акција и испратиле понуда. Американските медиуми пишуваат дека во Вашингтон би можеле да бидат испратен Колдвел-Поуп и Монтрел, плус првиот пик од драфтот во 2021 година кој им припаѓа на Лејкерси.,

Со Вестбрук, покрај Леброн и Дејвис сигурно дека Лејкерси би биле први фаворити за прстенот во новата сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Куман: Меси ги покриваше сите проблеми во Барселона

Тренерот на Барселона, Роналд Куман лошо ја започна сезоната и јасно е дека се соочува со …