Дома Македонски спорт ЛЕЛЕ, ЛЕЛЕ ШТО НАПРАВИВМЕ: Одбојкарите ја срушија силната Словенија!! (ВИДЕО)

ЛЕЛЕ, ЛЕЛЕ ШТО НАПРАВИВМЕ: Одбојкарите ја срушија силната Словенија!! (ВИДЕО)

0

Македонските одбојкари денес направија чудо!

Репрезентацијата на Македонија денес ја победи Словенија, иако ретко кој очекуваше пред почетокот на натпреварот. Словенците денес ги победивме со 1:3.

Од самиот старт се забележа дека Македонија денес е максимално мотиврана да ги изненади фаворизираните Словенци. Првиот сет го добивме со 24:26.

Во вториот сет после голема борба и неколку наши пропуштени меч топки успеавме да славиме со 28:30. Третиот сет го доби Словенија.

Четвртиот сет изгледаше дека ќе го загубиме и ќе влеземе во петти сет, но за наша среќа тоа не се случи и однесовме голема победа

БРАВО МОМЦИ!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Шок на тренингот на Баерн: Ковач помислил дека ѕвездата на тимот добил срцев удар! (ФОТО)

На тренингот на Баерн Минхен утрово имало шокантен момент кога многумина помислиле дека ѕв…