Дома Фудбал Лига на шампиони Леао сакаше да даде гол со пета, па се посрамоти – Милан може да жали!

Леао сакаше да даде гол со пета, па се посрамоти – Милан може да жали!


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


По 45 минути на еден од натпреварите кои привлекуваа најголемо внимание од првото коло во Лигата на шампионите, Милан – Њукасл, резултатот е 0:0.

Милан беше многу подобар по првите 45 минути создаде многу прилики, но Поуп беше фантастичен и забележи неколку тешки интервенции.

Една од големите прилики за Милан ја пропушти Рафаел Лeao кој по еден слалом во шеснаесетникот се обиде со пета и ја упропасти шансата за својот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ратклиф спрема нова понуда за Манчестер Јунајтед, која нема да ги израдува фановите

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Продажбата на Манчестер Јунајтед е г…