Дома Трансфер зона Лацио спрема трансфер „бомба“: Ѕвездата на ПСЖ на чекор од „Олимпико“

Лацио спрема трансфер „бомба“: Ѕвездата на ПСЖ на чекор од „Олимпико“

Лацио во последните денови од преодниот рок може да донесе големо засилување за следната сезона.

Станува збор за ѕвездата на Пари Сент Жермен, Јулијан Дрекслер, кој би можел да се пресели на „Олимпико“ во следните денови.

Лацио следната сезона ќе игра во Лигата на шампиони, па сака да донесе едно големо засилување, а веќе подолго време работи на трансферот на Германецот.

Договорот на Дрекслер со „светците“ трае до следното лето, па поради тоа ПСЖ е спремен да го пушти за само 15 милиони евра.

Меѓутоа, 27-годишниот Германец треба да се согласи на 30% помала плата за да се пресели на „Олимпико“.

Преговорите со неговиот агент се во тек, а италијанските медиуми се оптимисти дека трансферот ќе се реализира.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер не се откажува од Канте

Нголо Канте беше голема желба на Интер во летниот преоден рок, но „нероаѕурите“ не успеаа …