Дома Трансфер зона Лапорта го најави трансферот на играчот кој е хит на Европското првенство

Лапорта го најави трансферот на играчот кој е хит на Европското првенство

Првиот човек на Барселона, Жоан Лапорта денеска ги израдува навивачите на Барселона со изјавата за Нико Вилијамс.

Во медиумите се пишува дека Вилијамс е еден од приоритетите на Барселона на трансфер пазарот, но поради финансиската состојба на каталонскиот гигант се постаувваше прашањето дали Барселона има пари да го ангажира.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Лапорта сега тврди дека клубот има пари.

„Нико Вилијамс многу ми се допаѓа, меѓутоа треба да ги оставиме одговорните да си ја завршат работата. Ние работиме напорно да ги донесеме засилувањата за кои зборувавме со тренерот Ханси Флик, се надевам ќе можам наскоро да ви објавам добри вести“.

Новинарите дополнително го прашаа дали Барселона има пари за еден таков трансфер.

„Да, како резултат на она што го сработивме во изминатите години имаме“, изјави Лапорта.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Лаурентис е на потег: ПСЖ ќе понуди 202 милиони евра за двете ѕвезди на Наполи?

Во моментите кога Реал Мадрид го претставува Килијан Мбапе, во Париз размислуваат за замен…