Дома Останати Ракомет Лазаров и Нант во финалето на „Шпаркасе Купот“ против Веспрем

Лазаров и Нант во финалето на „Шпаркасе Купот“ против Веспрем

0

Нант заедно со нашиот интернационалец, Кире Лазаротв обезбеди финале во рамки на „Шпаркасе Купот“ каде за титулата ќе се борат со Веспрем, за кој оваа сезона настапува Дејан Манасков.

Нант ја потврди својата одлична форма совладувајќи ги екипите на Штутгарт и Фуксе Берлин во подготвителниот период.

Во дуелот против Фуксе Берлин нашиот интернационалец постигна пет погодоци и беше еден од најистакнатите поединци на мечот.

Веспрем и покрај ремито со Загреб, успеа да обезбеди место во финалето покрај францускиот вицепрвак.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Ракомет

Проверете

ОФИЦИЈАЛНО: Вардар го има најдобриот голман во светот!

Oгромно признание за голманот на македонскиот и европски шампион Арпад Штербик. 38 годишни…